Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Dec 28, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1-5 of 508 Статистика

Уште еден напад во средното Арсениј Јовков 0 Неверифицирани

17:15 Dec 28, 2018

На 28.12.2018 година околу 17.00 часот пријавено е дека во средното училиште “Арсени Јовков“- Скопје, кај капијата од училиштетото,... Повеќе информации » « помалку

Бутел, Скопје, Македонија

Нападнат 12 годишен малолетник во Скопје 0 Неверифицирани

17:13 Dec 27, 2018

На 27.12.2018 година околу 21,00 часот во Скопје на булевар „Крсте Петков Мисирков“ тројца малолетници на возраст од околу 15 години,... Повеќе информации » « помалку

Скопје, Македонија

Повторно повреден средното Арсени Јовков 0 Неверифицирани

16:07 Dec 25, 2018

На 25.12.2018 година околу 09,50 часот од Градска општа болница „Свети Наум Охридски“, било пријавено дека кај нив, било донесено... Повеќе информации » « помалку

Бутел, Скопје, Македонија

Избоден средношколец во скопско училиште Арсени Јовков 0 Неверифицирани

16:05 Dec 17, 2018

На 17.12.2018 година во 11,15 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека во средното училиште „Арсениј Јовков“... Повеќе информации » « помалку

Бутел, Скопје, Македонија

Малолетник нападнат во „2-ка“ во Скопје 0 Неверифицирани

16:04 Dec 14, 2018

На 14.12.2018 година во 22.10 часот К.Ј.(37) од Скопје пријавила дека околу 16,00 часот во автобус на ЈСП, број 2 на булевар "Александар... Повеќе информации » « помалку

Автокоманда, Скопје, Македонија

1-5 of 508 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
508 0.2 54.72%