Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Dec 27, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1-5 of 267 Статистика

Нападнат малолетник во средното училиште Цветан Димов во Чаир 0 Неверифицирани

14:06 Dec 27, 2018

На 27.11.2018 година во 13,30 часот Ш.Ш.(43) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 12,00 часот на улица “Џон Кенеди“во двор... Повеќе информации » « помалку

Чаир, Скопје, Македонија

нападнат малолетник во Ќерамидница 0 Неверифицирани

14:08 Nov 28, 2018

На 28.11.2018 година во 15,30 часот И.У.(32) пријавил дека истиот ден околу 13,00 часот на улицата “520“ во населбата Ќерамидница... Повеќе информации » « помалку

Ќерамидница, Скопје, Република Македонија

Нападнати млади лица од Кавадарци во автобус на ЈСП бр 55 0 Неверифицирани

14:01 Nov 14, 2018

На 14.11.2018 година во 20.00 часот во СВР Скопје, М.Ј.(19) и Ј.С.(19), двајцата од Кавадарци, пријавиле дека во автобус бр.55 на ЈСП Скопје... Повеќе информации » « помалку

Скопје, Македонија

Нападнати малолетици во Топанско Поле 0 Неверифицирани

14:00 Nov 05, 2018

На 05.11.2018 година во СВР Скопје било пријавено дека околу 20.00 часот пред угостителски објект на улица „Благоја Паровиќ“ –... Повеќе информации » « помалку

Топанско поле, Скопје, Македонија

Избоден малоелтник на ул. Џон Кенеди во Чаир 0 Неверифицирани

13:58 Nov 05, 2018

На 05.11.2018 година во 13.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“ со убодни рани... Повеќе информации » « помалку

Чаир, Скопје, Македонија

1-5 of 267 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
481 0.23 45.53%