Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Dec 28, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1-5 of 19 Статистика

Насилства предизвикани од навивачки групи во Тетово 0 Верифицирано

13:54 Nov 02, 2018

На 02.11.2018 година околу 21.30 часот во близина на ресторан на улица „Борис Кидрич“ во Тетово, по завршување на прослава на годишнина... Повеќе информации » « помалку

Тетово, Македонија

Навивачи на КК „Шкупи“ истепале полицајци и кошаркари на КК „Пелистер“ 0 Верифицирано

13:00 Jan 14, 2018

На 13 јануари 2018 година авивачи на кошаркарскиот клуб Шкупи во салата „Шабан Трстена“ во скопската населба Чаир повредиле двајца... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Масовна тепачка на кејот на Вардар во центарот на Скопје 0 Неверифицирани

15:19 Feb 19, 2017

Масовна тепачка во која учествувале неколку десетици луѓе попладнево се случила на кејот на Вардар во близина на националната Т-Арена. Според... Повеќе информации » « помалку

н. Центар, Скопје

1-5 of 19 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
508 0.21 54.72%