Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Dec 28, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1-5 of 26 Статистика

оштетување на црквен имот во Драчево 0 Верифицирано

13:29 Oct 03, 2018

Свештените лица укажуваат дека се случиле инциденти со оштетување на црквен имот, поточно испишување на сатанистички графити на ѕидот на црквата... Повеќе информации » « помалку

Драчево, Скопје, Македонија

Оштетување на надгробни споменици 0 Верифицирано

09:30 Apr 09, 2018

На 09.04.2018 година во 09,30 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје пријавено е дека во с.Брњарци, скопско од страна на непознат сторител... Повеќе информации » « помалку

Selo Brnjarci

Оштетување на гроб спротив џамија во Охрид 0 Верифицирано

21:30 Mar 23, 2018

На 23.03.2018 година во 16.00 часот во Полициската станица Охрид од граѓанин било пријавено дека непознато лице врши оштетување верски објект-гроб... Повеќе информации » « помалку

Охрид, Македонија

Демолирани 27 надгробни плочи во с. Љуботен 0 Верифицирано

19:30 Jul 10, 2017

Во 19,30 часот, А.Б. пријавил дека на православните гробишта во с.Љуботен, од страна на непознати сторители биле оштетени повеќе надгробни плочи.... Повеќе информации » « помалку

С. Љуботен

1-5 of 26 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
508 0.22 54.72%