Неверифицирани

Тројца маскирани во Мичурин истепале малолетник со шипка

13:00 Sep 22 2013 н. Аеродром, Скопје

Опис
На улуицата Венјамин Мачуковски, во скопската населба Мичурин, вчера во 13.10 часот, група маскирани лица од засега непознати причини физички го нападнале Р.Н.(16) од село Долно Количани и со метална шипка го удриле по главата нанесувајќи му видлива повреда.
МВР соопшти дека се преземаат мерки за откривање на сторителите и расчистување на случајот.
Повеќе податоци

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот


Веродостојност: UP DOWN 0

Повеќе пријави

Насилство врз 13 годишен малолетник во автобус на ЈСП бр 65

19:00 Sep 27, 2018

Железничка станица, Центар, Скопје, Македонија, 0.1 Kms

Претепано момче во Мичурин

10:39 Apr 04, 2018

Anastas Mitrev, Skopje, 0.16 Kms