Верифицирано

Вандализам во црквата „Св.Димитрија“ во Октиси

13:05 Sep 27 2013 с. Октиси, Струга

Опис
Непознат сторител откако насилно влегол во црквата „Св.Димитрија“ во струшкото село Октиси го запалил платното со кое биле покриени свеќите и фрлил на подот една икона. Од МВР информираат дека инцидентот се случил во период од 15 до 27 септември годинава.

Увид на лице место извршила екипа од Полициската станица-Струга и се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.
Повеќе податоци

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот


Веродостојност: UP DOWN 0