Неверифицирани

Претепано момче во Капиштец

13:13 Oct 4 2013 н. Капиштец, Скопје

Опис
На улицата Антон Попов во населаба Капиштец, вчера попладне, околу 18.30 часот, 18-годишниот А.И. од Скопје бил претепан од група насилници со непознат идентитет.

Напаѓачите со тупаници и клоци го удирале момчето нанесувајќи му видливи повреди во пределот на главата и телото. Од полицијата велат дека преземаат мерки за целосно расчистување на случајот и пронаоѓање на сторителите.
Повеќе податоци

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот


Веродостојност: UP DOWN 0