Неверифицирани

Нападнат малолетник во автобус со број 7

13:12 Nov 15 2013 н. Аеродром, Скопје

Опис
Денеска во 13 часот малолетно лице било нападнато од група малолетници во автобус со број 7 близу Транспортниот центар, потврдуваат од МВР.

19 НОЕМВРИ 2013

Полицијата ги откри напаѓачите на 15 годишниот ученик во автобусот на ЈСП број 7, кога поголема група ученици почнале да го удираат со боксови во пределот на главата и рацете. Осомничени се петмина малолетни насилници од селата Арачиново,Студеничани и Рашче.

Против сторителите ќе биде поднесен соодветен поднесок, велат од МВР.
Повеќе податоци

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот


Веродостојност: UP DOWN 0

Повеќе пријави

Девојка истепана во автобус

15:49 Feb 14, 2014

н. Аеродром, Скопје, 0.04 Kms

Тепачка меѓу средношколци во Скопје, еден повреден

13:13 Nov 04, 2013

н. Аеродром, Скопје, 0.05 Kms

Нападнат малолетник кај Транспортен центар

18:35 Mar 01, 2017

Центар, Скопје, 0.08 Kms