Неверифицирани

Десетмина тепале малолетник во Гостивар

21:13 Nov 22 2013 Гостивар

Опис
Вчера околу 21,00 часот во Гостивар на ул. „С.Пепоски“бб во близина на ЈП „Водовод“, околу 10 малолетни лица, физички го нападнале Д.Н.(14) од Гостивар, при што го удирале со тупаници и клоци во пределот на главата и телото.

Од нападот, Д.Н. се здобил со видливи повреди во вид на црвенило во пределот на лицето. ПС-Гостивар превзема мерки за пронаоѓање на сторителите.
Повеќе податоци

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот


Веродостојност: UP DOWN 0