Неверифицирани

Малолетници претепани во автобус на ЈСП

13:09 Mar 16 2013 Скопје

Опис
Во тепачката во автобус на ЈСП која се случи вчера, учествувале 12 малолетници.

На автобуската постојка од страна на пет непознати лица физички биле нападнати О.Џ.(17), Б.Ф.(16), О.Д.(16), Н.Н.(17), А.М.(17), С.Ф.(16) и С.Е.(17), сите од Скопје, ученици во Средно медицинско училиште.

Тие биле удирани со клоци и тупаници во пределот на главите и телата.

Од физичкиот напад лицата се здобиле со видливи повреди-црвенила и отоци во пределот на главите.

Три од лицата можни сторители се повикани на разговор во полициска станица, по целосно документирање на настанот против сторителите ќе биде поднесен соодветен поднесок.
Повеќе податоци

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот


Веродостојност: UP DOWN 0

Повеќе пријави

Tепачка кај новата Железничка станица во Скопје

19:30 Apr 12, 2013

Скопје- Железничка станица во Скопје, 0 Kms

Каменуван воз во Скопје

16:20 Apr 13, 2013

Скопје- во близина на железничката станица „Скопје - север“., 0 Kms

Прекин на финалето поради навредливи скандирања

20:00 May 22, 2013

Скопје- Градски Стадион, 0 Kms

Уште еден каменуван воз во Скопје

16:23 Apr 13, 2013

Скопје- Железничка станица Скопје Север, 0 Kms

Гостиварец прободен со нож во Скопје

19:03 May 24, 2013

Скопје- ТЦ Мавровка, 0 Kms