Неверифицирани

Насилство пред штаб на ГРОМ во Скопје

22:00 Oct 15 2017 Скопје

Опис
Во Скопје на ул.„Митрополит Теодосиј Гологанов“ патничко моторно возило „Мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, застанало пред Штабот на „ГРОМ“ каде имало собрано околу 100 граѓани, и од возилото излегол С.Р., кој извадил нож и лисици, по што им упатувал закани на присутните граѓани, а потоа заминал со возилото. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.
Линк од вести
http://www.mvr.gov.mk/dneven-bilten/915
Повеќе податоци

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот


Веродостојност: UP DOWN 0

Повеќе пријави

Претепано момче во Капиштец

13:13 Oct 04, 2013

н. Капиштец, Скопје, 0.25 Kms

Повреден малолетник во автобус со број 2

13:40 Oct 22, 2014

н. Центар, Скопје, 0.39 Kms

Групна тепечка во автобус на ЈСП

20:00 Dec 15, 2015

н. Карпош, Скопје, 0.43 Kms