Неверифицирани

Малолетник претепан на улица во Скопје

21:30 Nov 25 2017 Скопје

Опис
М.Б. (42) од Куманово, пријавила дека на ул. „Методија Андонов-Ченто", нејзиниот 16-годишен син физички бил нападнат од неколку непознати лица.
Напаѓачите го удирале со тупаници и клоци во пределот по телото и главата по што го напуштиле местото на настанот. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за расчистување на случајот, велат од полицијата.
Повеќе податоци
Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори): Физички напад,Насилство

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот


Веродостојност: UP DOWN 0

Повеќе пријави

Физички нападнат активист во врска со Референдумот 2018

18:30 Sep 26, 2018

Ченто, Скопје, Македонија, 0.18 Kms

Нападнат автобус во Синѓелиќ

18:50 May 14, 2018

Ulica Alija Avdovic, 0.29 Kms

Искршени стакла на штаб на СДСМ

03:00 Mar 03, 2017

н. Ченто, Скопје, 0.52 Kms

Каменуван штаб на СДСМ во Маџари

01:07 Jan 08, 2015

н. Маџари, Скопје, 0.53 Kms