Верифицирано

Прекин на финалето поради навредливи скандирања

20:00 May 22 2013 Скопје- Градски Стадион

Опис
По само десетина минути игра главниот судија Александар Ставрев го прекина финалниот натпревар од фудбалскиот куп на Македонија помеѓу екипите на Шкендија и Тетекс при резултат 0-0. Финалето беше прекинато поради скандирањата на навивачите на тетовска Шкендија кои извикуваа „УЧК, УЧК и „Голема Албанија“.

Средбата започна со скандалозно исвиркување на македонската химна од страна на навивачката група на ФК Шкендија.
Повеќе податоци

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот


Веродостојност: UP DOWN 0

Повеќе пријави

Tепачка кај новата Железничка станица во Скопје

19:30 Apr 12, 2013

Скопје- Железничка станица во Скопје, 0 Kms

Каменуван воз во Скопје

16:20 Apr 13, 2013

Скопје- во близина на железничката станица „Скопје - север“., 0 Kms

Уште еден каменуван воз во Скопје

16:23 Apr 13, 2013

Скопје- Железничка станица Скопје Север, 0 Kms

Гостиварец прободен со нож во Скопје

19:03 May 24, 2013

Скопје- ТЦ Мавровка, 0 Kms