Верифицирано

Избодено момче на автобуската постојка „Рекорд“

00:00 Mar 1 2018 Скопје

Опис
На 1 март 2018 година на пладне, 17-годишно момче било избодено со нож на „Рекорд“ во центарот на Скопје, соопшти МВР.
Момчето било нападнато од две лица и е прободено со остар предмет во стомакот. Напаѓачите најверојатно користеле нож.
Нападот се случил околу 12.40 часот на прометната автобуска постојка на Рекорд во центарот на Скопје. Минувачите повикале итна помош, а повредениот тинејџер е префрлен во Градската општа болница Свети Наум Охридски.
Полицијата го истражува случајот, нема информации дали се приведени насилниците.
Повеќе податоци
Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори): Физички напад,Телесна повреда,Насилство
Локација: Улица

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот


Веродостојност: UP DOWN 0

Повеќе пријави

Tепачка кај новата Железничка станица во Скопје

19:30 Apr 12, 2013

Скопје- Железничка станица во Скопје, 0 Kms

Каменуван воз во Скопје

16:20 Apr 13, 2013

Скопје- во близина на железничката станица „Скопје - север“., 0 Kms

Прекин на финалето поради навредливи скандирања

20:00 May 22, 2013

Скопје- Градски Стадион, 0 Kms

Уште еден каменуван воз во Скопје

16:23 Apr 13, 2013

Скопје- Железничка станица Скопје Север, 0 Kms