Неверифицирани

Средношколец повреден во тепачка

12:45 Apr 10 2018 Г. Баба, Скопје

Опис
Средношколец бил повреден во тепачка со соученик, пред Средното училиште „Боро Петрушевски“ во Скопје, информираше МВР.

Според полицијата, инцидентот се случил околу 12.45 часот кога Б.С. (17) од Сингелиќ, со тврд предмет го удрил во стомакот Ф.Р.(18) од село Арачиново и му нанел тешка телесна повреда.Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава против 16 годишен малолетник од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“.

Повредениот со возило на Итна медицинска помош е пренесен во Комплекс клиники “Мајка Тереза”. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.
Повеќе податоци
Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори): Телесна повреда

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот


Веродостојност: UP DOWN 0

Повеќе пријави

Средношколци се тепале пред АСУЦ

13:09 Dec 24, 2013

н. Автокоманда, Скопје, 0.02 Kms

Истепан средношколец во дворот на АСУЦ

21:10 Dec 26, 2013

н. Автокоманда, Скопје, 0.02 Kms

Масовна тепачка во автобус бр. 50 на ЈСП

13:40 Apr 26, 2014

Автокоманда, Скопје, 0.04 Kms

Претепан малолетник од Стојаковци во дворот на АСУЦ

13:30 May 05, 2014

Автокоманда, Скопје, 0.08 Kms

Момче нападнато со клоци и тупаници во Скопје

19:30 Oct 25, 2013

н. Автокоманда, Скопје, 0.12 Kms