Неверифицирани

Гостиварец прободен со нож во Скопје

19:03 May 24 2013 Скопје- ТЦ Мавровка

Опис
Б.Ф. бил прободен со нож во грбот. За да си го спаси животот, ранет потрчал кон центарот на градот. Полицијата го пресретнала исцрпен и го пренеле во Градската болница. Тој е во тешка состојба. Останатите тројца се полесно повредени. Според нивните изјави групата која ги нападнала биле од албанска националност. Денеска се очекува подетална информација од полицијата за овој случај.

МВР денеска излезе со информација за овој напад, во која с евели:

На 24.05.2013 година, во 19,03 часот, во ЦИК-Скопје било пријавено дека во Скопје на ул.„Стив Наумов“ пред Универзитетска библиотека, Б. Ф. (30) од с.Битуше-гостиварско, В. А. (21) од Делчево, К. Р. (25) и Д. Р., двајцата од Пехчево , биле физички нападнати од страна на група составена од 15-20 млади лица . Притоа едно од лицата со нож му нанело повреда во пределот на грбот на Б.Ф., кој побегнал и во безсознание паднал кај музејот на ВМРО, каде бил забележан од страна на УПС од чија страна е повикана Брза помош и истиот во неконтактибилна состојба бил пренесен во Градската општа болница„Св.Наум Охридски„ во Скопје, каде е задржан на лекување. Од страна на СВР Скопје во тек се мерки за пронаоѓање на сторителите и за расчистување на случајот.
Повеќе податоци

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот


Веродостојност: UP DOWN 0

Повеќе пријави

Tепачка кај новата Железничка станица во Скопје

19:30 Apr 12, 2013

Скопје- Железничка станица во Скопје, 0 Kms

Каменуван воз во Скопје

16:20 Apr 13, 2013

Скопје- во близина на железничката станица „Скопје - север“., 0 Kms

Прекин на финалето поради навредливи скандирања

20:00 May 22, 2013

Скопје- Градски Стадион, 0 Kms

Уште еден каменуван воз во Скопје

16:23 Apr 13, 2013

Скопје- Железничка станица Скопје Север, 0 Kms