Верифицирано

Физички нападнат активист во врска со Референдумот 2018

18:30 Sep 26 2018 Ченто, Скопје, Македонија

Опис
На 26.09.2018 година во 19.00 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје, А.З.(37) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 18.30 часот на улица „Палмиро Тољати“, додека делел програма за референдумот, бил физички нападнат од лицето В.М.(54) од Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.
Повеќе податоци
Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори): Физички напад

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот


Веродостојност: UP DOWN 0