Неверифицирани

Насилство врз 13 годишен малолетник во автобус на ЈСП бр 65

19:00 Sep 27 2018 Железничка станица, Центар, Скопје, Македонија

Опис
На 27.09.2018 година во 22,20 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје Д.И.(44) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 19,00 часот во автобус на ЈСП број 65 на булевар “Никола Карев“ од страна на две непознати лица физички бил нападнат неговиот 13 годишен син. До физичкиот напад дошло кога автобусот закочил и детето се удрило во двете лица кои веднаш почнале вербално да се расправаат со него, а потоа и физички го нападнале. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.
Повеќе податоци
Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори): Насилство

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот


Веродостојност: UP DOWN 0

Повеќе пријави

Нападнат малолетник кај Транспортен центар

18:35 Mar 01, 2017

Центар, Скопје, 0.17 Kms

Тројца малолетници нападнати кај Олимписки базен

13:28 Dec 20, 2013

н. Центар, Скопје, 0.2 Kms

Девојка истепана во автобус

15:49 Feb 14, 2014

н. Аеродром, Скопје, 0.22 Kms