Неверифицирани

Тепачка на автобуска постојка кај ЕТУЦ „Михајло Пупин“

13:36 Oct 9 2018 Маџари, Скопје, Република Македонија

Опис
На 09.10.2018 година во 11.08 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје, било пријавено дека на автобуска постојка кај ЕТУЦ „Михајло Пупин“ на улица „Благоја Стефковски“ имало тепачка помеѓу повеќе лица. Полициски службеници излегле на местото и било констатирано дека група од пет до шест ученици од училишптето физички го нападнале Н.С.(18) од Скопје, исто така, ученик во училиштето. Еден од напаѓачите бил затекнат на местото. Се работи за 16-годишен малолетник од Скопје. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.
Повеќе податоци
Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори): Насилство

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот


Веродостојност: UP DOWN 0

Повеќе пријави

Физички нападнато лице на ул. Црногорска во Ѓорче Петров

13:41 Oct 16, 2018

Ѓорче Петров, Скопје, Македонија, 0 Kms

Разбојништво над мигрант од Иран

13:39 Oct 15, 2018

Куманово, Македонија, 0 Kms

Тепачка во автобус на ЈСП кај Чучер Сандево

13:43 Oct 19, 2018

Чучер Сандево, Скопје, Република Македонија, 0 Kms

Закани преку Твитер

13:44 Oct 19, 2018

Струмица, Република Македонија, 0 Kms

Закани за пратеници во Собрание на РМ преку фејсбук

13:46 Oct 20, 2018

Скопје, Македонија, 0 Kms