Верифицирано

Навивачи претепале момче во Аеродром

12:23 Sep 6 2013 Скопје

Опис
Попладнево во околу 17.40 часот пред средношколскиот центар „Димитар Влахов“ во Аеродром група навивачи претепале 15-годишно момче со иницијали Д.А. Момчето е од албанска националности и е ученик во училиштето.

Инцидентот се случил кога момчето излегло од училиштето и налетало на поголема група млади навивачи кои организирано оделе да го следат преносот од кошаркарскиот меч на Македонија и Србија на скопскиот плоштад.

Според порталот „Аламакос“, повредено момче е хоспитализирано.
Повеќе податоци

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот


Веродостојност: UP DOWN 0