Неверифицирани

Претепани малолетници кај „Димитар Влахов“

01:01 Sep 10 2013 Скопје

Опис
Како што дознава Курир, двете малолетни лица се здобиле со повреди во физички напад.

Инцидентот, дознаваме, се случил спроти средното училиште „Димитар Влахов“, од каде повредените во 15:40 се пренесени во ГОБ „Наум Охридски“.

Полицискиот увид е во тек.

11 септември 2013

Малолетниците кои вчера беа претепани во скопски Аеродром се ученици во средното училиште „Димитар Влахов“ во Скопје, пишува Курир.

Според порталот, двете момчиња биле нападнати на улицата „Атанас Митрев“ спротив основното училиште „Блаже Коневски“ во Аеродром, додека седеле во локал. Неколку непознати лица, од засега непознати причини, им се доближиле на 16 годишните С.Р. и М.К. и крвнички претепале, удирајќи ги со тупаници.

Двете момчиња биле пренесени во Градската болница “Наум Охридски“. МВР трага по насилниците.
Повеќе податоци

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот


Веродостојност: UP DOWN 0