Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Aug 15, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
6-10 of 242 Статистика

Средношколец повреден во тепачка 0 Неверифицирани

12:45 Apr 10, 2018

Средношколец бил повреден во тепачка со соученик, пред Средното училиште „Боро Петрушевски“ во Скопје, информираше МВР. Според... Повеќе информации » « помалку

Г. Баба, Скопје

Напад врз полициски службеник пред објектот на МНР 0 Неверифицирани

01:30 Mar 28, 2018

На 28 март 2018 година 01 часот и 30 минути пред Министерство за надворешни работи во Скопје, од страна на непознато лице физички бил нападнат... Повеќе информации » « помалку

Скопје

напад врз средношколец кај Транспортен Центар 0 Неверифицирани

02:25 Mar 24, 2018

На 24.03.2018 година на ул. Анастас Митрев во Скопје, во близина на Транспортниот Центар, 16 годишно момче било нападнато од неколку непознати... Повеќе информации » « помалку

Centar, Skopje 1000, Macedonia (FYROM)

Тепачка кај средното училиште „Арсениј Јовков“ нападнат од група малолетни лица 0 Неверифицирани

17:10 Mar 09, 2018

На 09.03.2018 година во 17,10 часот вработен во СУГС „Арсениј Јовков“ пријавил дека на улица „Костурска“ надвор од училишниот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

6-10 of 242 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
436 0.22 50.23%