Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Dec 28, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
16-20 of 304 Статистика

Насилства предизвикани од навивачки групи во Тетово 0 Верифицирано

13:54 Nov 02, 2018

На 02.11.2018 година околу 21.30 часот во близина на ресторан на улица „Борис Кидрич“ во Тетово, по завршување на прослава на годишнина... Повеќе информации » « помалку

Тетово, Македонија

физички нападнати малолетници во АСУЦ 0 Неверифицирани

13:51 Oct 31, 2018

На 31.10.2018 година во Полициска станица Гази Баба Д.П.(38) и Д.Н.(39) двајцата од Скопје пријавиле дека околу 09,10 часот нивните деца на... Повеќе информации » « помалку

Маџари, Скопје, Република Македонија

Нападнат малолетник во Камник-Ченто 0 Неверифицирани

13:48 Oct 22, 2018

На 22.10.2018 година во 22,30 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје И.Д.(41) пријавил дека истиот ден околу 20,15 часот на улицата “Јужно... Повеќе информации » « помалку

Ченто, Скопје, Македонија

Тепачка во автобус на ЈСП кај Чучер Сандево 0 Неверифицирани

13:43 Oct 19, 2018

На 19.10.2018 година околу 20,50 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на автобуската постојка пред с.Чучер Сандево,... Повеќе информации » « помалку

Чучер Сандево, Скопје, Република Македонија

Физички нападнато лице на ул. Црногорска во Ѓорче Петров 0 Неверифицирани

13:41 Oct 16, 2018

На 16.10.2018 година во 22.30 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје, Ф.А.Љ.(19) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 22.00 часот... Повеќе информации » « помалку

Ѓорче Петров, Скопје, Македонија

16-20 of 304 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
508 0.21 54.72%