Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Sep 30, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
216-220 of 255 Статистика

Претепан 42 годишен маж во Чаир 0 Верифицирано

08:00 Jul 29, 2013

Група од 5 насилници кои зборувале на албански јазик, утрово околу 8 часот без никаков повод и причина го претепале 42 годишниот Г.Ѓ во скопската... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Момче брутално претепано во Лисиче 0 Верифицирано

01:32 Jul 26, 2013

Јусуф Ислами (18) бил брутално нападнат и претепан во скопската населба Лисиче во петокот вечерта, пишува порталот Алмакос. Ислами бил излезен... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Етнички Македонци претепале Албанец во Куманово 0 Верифицирано

20:00 Jul 14, 2013

Како што известува albtime, во близина на истата локација, група на етнички Македонци претепале 21 годишно момче од Албанска националност откако... Повеќе информации » « помалку

Куманово

216-220 of 255 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
464 0.23 47.2%