Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Aug 15, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
231-235 of 242 Статистика

Нападнати средношколци 0 Неверифицирани

19:10 Mar 05, 2013

Околу 19,10 часот во Скопје на бул. „Крсте Мисирков“, во автобус на ЈСП бр.9, шест до седум непознати лица ги нападнале Е.А.(16)... Повеќе информации » « помалку

Skopje, Macedonia (FYROM)

Средношколец нападнат од пет- шест непознати луѓе 0 Неверифицирани

09:20 Mar 05, 2013

Пет-шест непознати лица во 9,20 часот во кругот на АСУЦ „Боро Петрушевски“, по завршување на големиот одмор, го пресретнале ученикот... Повеќе информации » « помалку

Скопје- во кругот на АСУЦ „Боро Петрушевски“

Каменуван автобус во Велешта, една патничка повредена 0 Неверифицирани

13:21 Mar 04, 2013

Една патничка е повредена во автобус кој бил каменуван вчеравечер во струшкото село Велешта. Министерството за внатрешни работи соопшти дека... Повеќе информации » « помалку

с. Велешта

Малолетна скопјанка нападната и влечена на автобуска 0 Неверифицирани

13:17 Mar 04, 2013

Малолетна скопјанка вчера во утринските часови била нападната од две непознати лица додека чекала автобус. Министерстово за внатрешни работи... Повеќе информации » « помалку

Населба Аеродром

15 годишно момче нападнато од страна на 10 -15 непознати лица 0 Верифицирано

23:30 Mar 02, 2013

Половина час пред полноќ, Стефан Т (15) бил нападнат од 10-15 лица од албанска националност на последната автобуска станица број 45 кои го удрале... Повеќе информации » « помалку

Скопје

231-235 of 242 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
436 0.22 50.23%