Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Dec 28, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
236-240 of 304 Статистика

Малолетник нападнат во автобусот „65“ 0 Неверифицирани

13:22 Oct 16, 2013

Две непознати лица вчера попладне, во автобус број „65“, физички го нападнале С. Ј. (16), информираат од МВР. Според податоците... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Kаменуван автобусот број 2 во Сарај 0 Верифицирано

20:20 Oct 13, 2013

Вечерва околу 20:20 група хулигани нападнаа автобус на ЈСП број 2 во реонот на Сарај . Очевидци тврдат дека стануува збор за познатите „Комити“... Повеќе информации » « помалку

н. Сарај, Скопје

Запалено македонското знаме на јарбол во Гостивар 0 Верифицирано

23:13 Oct 11, 2013

Државното знаме на Република Македонија истакнато на зградата на ХЕЦ „Маврово“ било запалено, а тоа утрово го открил еден од чуварите.... Повеќе информации » « помалку

Гостивар

Близу Кондово каменуван возот од Скопје за Кичево 0 Неверифицирани

17:20 Oct 11, 2013

Тројца се сомничат дека синоќа по 17 часот го каменувале возот на релација Скопје - Кичево. За среќа во инцидентот нема повредени - настрадал... Повеќе информации » « помалку

с. Кондово, Скопје

Тројца скопјани се тепале во автобус на ЈСП 0 Неверифицирани

13:20 Oct 10, 2013

Тројца млади скопјани се тепале вчера во автобус на ЈСП. Според информациите од Министерството за внатрешни работи, вчера, околу 13,20 часот... Повеќе информации » « помалку

с. Волково, Скопје

236-240 of 304 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
508 0.22 54.72%