Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Dec 28, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
26-30 of 304 Статистика

Насилство врз малолетник во близина на АСУЦ 0 Неверифицирани

09:45 Sep 14, 2018

На 14.09.2018 година во 11,30 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје Д.П. (38) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 09,45 часот во... Повеќе информации » « помалку

Автокоманда, Скопје, Македонија

Нападнати малолетници во Ѓорче Петров 0 Неверифицирани

21:35 Sep 07, 2018

На 07.09.2018 година во 22,45 часот во Полициска станица Ѓорче Петров Д.Н.(39) и М.Х.А.(45) двајцата од Скопје пријавиле дека истиот ден околу... Повеќе информации » « помалку

Ѓорче Петров, Скопје, Македонија

Државјанин на Турција нападнат на Битпазар 0 Неверифицирани

00:15 Aug 26, 2018

На 26.08.2018 година во 01.20 часот во Полициската станица Бит Пазар, Б.А.М.(23) од Германија пријавил дека истиот ден околу 00.15 часот на... Повеќе информации » « помалку

Битпазар, Скопје, Македонија

18 годишно момче нападнато на Рекорд во 5-ка ЈСП 0 Неверифицирани

12:35 Aug 16, 2018

На 16.08.2018 година во 12.40 часот во Полициската станица Центар, Д.С.(18) од Скопје пријавил дека во истиот ден во 00.35 часот на автобуска... Повеќе информации » « помалку

Центар, Скопје, Македонија

Насилство во Градски парк Скопје 0 Неверифицирани

03:20 Aug 11, 2018

На 11.08.2018 година во 04.25 часот во Полициската станица Карпош, А.Ф.Ш. (25) од Скопје пријавил дека истиот ден во 03.20 часот пред дискотека... Повеќе информации » « помалку

Градски Парк, Карпош, Скопје, Македонија

26-30 of 304 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
508 0.22 54.72%