Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Dec 28, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
296-300 of 304 Статистика

Малолетна скопјанка нападната и влечена на автобуска 0 Неверифицирани

13:17 Mar 04, 2013

Малолетна скопјанка вчера во утринските часови била нападната од две непознати лица додека чекала автобус. Министерстово за внатрешни работи... Повеќе информации » « помалку

Населба Аеродром

15 годишно момче нападнато од страна на 10 -15 непознати лица 0 Верифицирано

23:30 Mar 02, 2013

Половина час пред полноќ, Стефан Т (15) бил нападнат од 10-15 лица од албанска националност на последната автобуска станица број 45 кои го удрале... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Нападнато 14 годишно момче 0 Неверифицирани

22:00 Mar 02, 2013

14 годишниот Марио А бил нападнат од 2 непознати лица кај старата општина во Бутел при што се здобил со телесни повреди. Повеќе информации » « помалку

Скопје- во близина на старата зграда на Општина Бутел

Нападнати три млади момчиња 0 Верифицирано

19:00 Mar 02, 2013

Околу 19 часот на автобуската постојка кај 26 јули во Бит Пазар Бојан Џ. и уште двајца негови другари биле нападнати од непознати лица од албанска... Повеќе информации » « помалку

Скопје- Бит Пазар

16 годишно момче нападнато во градски автобус број 65 0 Верифицирано

13:30 Mar 02, 2013

Околу 13:30 часот 16 годишниот Кристијан С додека се возел со автобус број 65, четири засега непознати лица од како што информира МВР, албанска... Повеќе информации » « помалку

бул.Крсте Мисирков кај Про Кредит Банка

296-300 of 304 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
508 0.21 54.72%