Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Dec 28, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
301-304 of 304 Статистика

Албанци газеле и кинеле македонски знамиња пред Влада 0 Верифицирано

13:12 Mar 02, 2013

Групата Албанци која излезе на мирен протест по вчерашните инциденти направени од страна на Македонците, го кинеше и газеше македонското знаме... Повеќе информации » « помалку

Влада на РМ

Деца Македонци истепани од постари млади Албанци 0 Верифицирано

13:05 Mar 02, 2013

Две деца, браќа на 14 и 10 години се брутално истепани од група на повозрасни млади лица на возраст од 18 до 20 години во петокот во Непроштено,... Повеќе информации » « помалку

с. Непроштено

Нападнати две млади момчиња 0 Верифицирано

19:30 Mar 01, 2013

16 годишниот Новак М и една година помладиот Никола Б. кај Камениот Мост биле нападнати од 5 до 6 непознати лица за кои во МВР рекле дека се... Повеќе информации » « помалку

Скопје- Камен мост

Малолетник натепан и расечен со нож 0 Верифицирано

13:57 Feb 27, 2013

К.Ш.(47) од Скопје пријавил дека синоќа околу 18,00 часот на ул.„Панче Неделковски“, неговиот 13 годишен син бил физички нападнат... Повеќе информации » « помалку

Населба Чаир

301-304 of 304 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
508 0.21 54.72%