Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Dec 28, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1-5 of 18 Статистика

Каменувани четворица геј мажи 0 Верифицирано

09:11 Nov 03, 2014

Four gay men attacked with stones - For English see below / Katër djem homoseksual sulmohen me gurrëz - Për shqip, shih më... Повеќе информации » « помалку

ПМФ, Скопје

Малолетник нападнат на автобуска постојка 0 Верифицирано

08:53 Sep 05, 2014

A minor was attacked on a bus station - For English see below / Një i mitur sulmohet në stacionin e autobusave - Për shqip, shih... Повеќе информации » « помалку

Бит Пазар

1-5 of 18 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
508 0.21 54.72%