Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Jun 22, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
86-89 of 89 Статистика

Демолиран штаб на СДСМ во Струмица 0 Верифицирано

03:00 Jan 18, 2014

Branch office of Social Democratic Alliance of Macedonia (SDSM) demolished in Strumica - for English see below / Dëmtohet zyra e degës... Повеќе информации » « помалку

Струмица

Демолирано возило на ЛДП 0 Неверифицирани

01:12 Jan 14, 2014

Vehicle of the Liberal Democratic Party is demolished - for English see below / Demolohet automjeti i Partisë Liberal Demokrate - Për... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Демолиран комитетот на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид 0 Верифицирано

09:00 Oct 23, 2013

09:41 Полицијата ги обезбедила видео снимките од сигурносните камери кои се поставени на Центарот за социјални работи кој е во непосредна близина... Повеќе информации » « помалку

Охрид

Обид за палење на ЛГБТИ центарот во Стара Чаршија 0 Верифицирано

13:56 Jul 05, 2013

Непознати лица се обиделе да го запалат ЛГБТ центарот во Стара чаршија, јавуваат медиумите. Според извештаите, со бензин биле потпалени штиците... Повеќе информации » « помалку

Скопје

86-89 of 89 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
401 0.2 54.61%