Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Sep 30, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
16-20 of 103 Статистика

Физички нападнат Стевче Јакимовски 0 Неверифицирани

00:00 Mar 20, 2018

На 20 март 2018 година, околу пладне во Капиштец бил физички нападнат Претседателот на ГРОМ и поранешен градоначалник на општина Карпош, Стевчо... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Протест пред домот на пратеничката Смилеска 0 Неверифицирани

18:51 Mar 17, 2018

Во Прилеп, пред домот на пратеничката Кети Смилеска протестираа група граѓани кои се против донесувањето на Законот за употреба на јазиците. Повеќе информации » « помалку

Prilep, Macedonia (FYROM)

Протест пред домот на Татјана Прентовиќ 0 Неверифицирани

18:33 Mar 16, 2018

Вечерва околу 100-тина граѓани, според информации на Инфомакс, протестирале пред домот на пратеничката од СДСМ, Татјана Прентовиќ. Овие протести... Повеќе информации » « помалку

Drachevo, Macedonia (FYROM)

Запален автомобилот на пратеничката Шуманска-Митева во Виница 0 Неверифицирани

01:30 Mar 15, 2018

Автомобилот на пратеничката на СДСМ Славица Шуманска Митева бил запален во Виница ноќта на 14 наспроти 15 март 2018 година. http://moi.gov.mk/dneven-bilten/1065... Повеќе информации » « помалку

Велес

16-20 of 103 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
464 0.22 47.2%