Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Aug 15, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
26-30 of 93 Статистика

Каменуван штаб на ВМРО-ДПМНЕ во Кавадарци 0 Верифицирано

01:01 Sep 28, 2017

Искршен e излог на штаб на ВМРО-ДПМНЕ на улицата Моша Пијаде во Кавадарци. Инцидентот вчера претпладне го пријавил С.А.(32) во Полициската... Повеќе информации » « помалку

Кавадарци

Искршен штаб на СДСМ во Бутел 0 Верифицирано

01:00 Sep 27, 2017

Предизборен штаб на СДСМ во општината Бутел бил искршен во текот на ноќта. Штабот се наоѓа во населеното место Расадник, кое е меѓу населбите... Повеќе информации » « помалку

н. Бутел, Скопје

Оштетено седиштето на ДПСМ 0 Верифицирано

01:00 Sep 26, 2017

Седишето на Демократската партија на Србите во Македонија, чиј претседател е пратеникот Иван Стоиљковиќ, синоќа било оштетено од непознат сторител.... Повеќе информации » « помалку

н. Центар, Скопје

Каменуван штаб на ВМРО-ДПМНЕ во Кисела Вода 0 Верифицирано

01:50 Sep 25, 2017

Непознат сторител или сторители го искршиле стаклото од излогот на штабот на ВМРО-ДПМНЕ во Кисела Вода. Кандидатот за градоначалник на оваа... Повеќе информации » « помалку

н. К. Вода, Скопје

Штаб на СДСМ измачкан со измет 0 Верифицирано

01:45 Sep 25, 2017

Еден од штабовите на СДСМ во Општина Аеродром синоќа бил измачкан со измет. „Згрозени сме од чинот и начинот на кој бил извршен овој... Повеќе информации » « помалку

н. Аеродром, Скопје

26-30 of 93 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
436 0.21 50.23%