Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Dec 28, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1-2 of 2 Статистика

Нападнат и ограбено лице со попреченост во Битола 0 Верифицирано

15:59 Nov 30, 2018

На 30.11.2018 година во Битола додека работел бил нападнат П.А., човек со церебална парализа. Во грабежот му биле украдени два мобилни телефони... Повеќе информации » « помалку

Битола, Македонија

Претепале лице со посебни потреби за да му ги земат парите 0 Верифицирано

21:28 Dec 22, 2015

A person with disability beaten and robbed - For English see below / Një person me aftësi të kufizuara i rrahur dhe grabitur... Повеќе информации » « помалку

с. Бели, Кочани

1-2 of 2 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
508 0.2 54.72%