Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Dec 27, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
16-20 of 55 Статистика

Осквернавен Споменикот на револуцијата во центарот на Тетово 0 Неверифицирани

12:54 May 20, 2018

Со недолична и провокативна содржина осквернавен е Споменикот на револуцијата во центарот на Тетово посветен на борците од НОБ. На него потпишана... Повеќе информации » « помалку

Tetovo

Физички нападнато младо момче 0 Неверифицирани

23:15 May 17, 2018

На 17.05.2018 година во 23,15 часот во Градска општа болница "Св. Наум Охрдиски" младо момче од Скопје, пријавил дека околу 22,30... Повеќе информации » « помалку

Ulica Kej 13-ti Noemvri

Нападнат автобус 0 Неверифицирани

18:50 May 14, 2018

На 14.05.2018 година околу 18.50 часот на ул. „Алија Авдовиќ“ во Скопје, автобус на Јавното сообраќајно претпријатие, кој сообраќал... Повеќе информации » « помалку

Ulica Alija Avdovic

Физички нападнато малолетно момче 0 Неверифицирани

19:00 May 01, 2018

Четири непознати малолетни лица синоќа околу 19 часот физички нападнале 12-годишно момче на улицата „Македонски војски“ во Скопје.... Повеќе информации » « помалку

Ulica Makedonski vojski 1000 Skopje

Нападнато малолетно лице на Бит Пазар 0 Неверифицирани

20:45 Apr 23, 2018

На 23.04.2018 година во Полициската станица Бит Пазар, пријавено е дека истиот ден околу 20.45 часот на автобуска постојка на булеварот „Крсте... Повеќе информации » « помалку

Bulevar Krste Misirkov

16-20 of 55 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
481 0.23 45.53%