Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Dec 28, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
26-30 of 38 Статистика

Судир полиција – демонстранти за Цар Душан 0 Верифицирано

12:00 Dec 20, 2013

Полицијата и Единицата за брзо распоредување ги спречија дваесетина демонстранти во нивниот обид да стигнат до споменикот Цар Душан, кој е поставен... Повеќе информации » « помалку

н. Центар, Скопје

Запалено македонското знаме на јарбол во Гостивар 0 Верифицирано

23:13 Oct 11, 2013

Државното знаме на Република Македонија истакнато на зградата на ХЕЦ „Маврово“ било запалено, а тоа утрово го открил еден од чуварите.... Повеќе информации » « помалку

Гостивар

Нова провокација во Тафталиџе со нов натпис – Смрт за каури 0 Неверифицирани

17:31 Sep 21, 2013

Нова провокација на етничка основа во скопско Тафталиџе. Смрт за каури повторно осамна но сега на електричен столб на улицата Копенхагенска.... Повеќе информации » « помалку

н. Тафталиџе, Скопје

Двајца тинејџери избодени со нож на Камени мост 0 Неверифицирани

18:27 Sep 06, 2013

Двајца малолетници од Кратово синоќа се избодени со нож на Камен мост Скопје. Едниот малолетник има убодна рана во предлот на градниот кош од... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Немири со струшко Октиси, спречена градба на црква 0 Верифицирано

22:00 Aug 25, 2013

12:44 Градоначалникот на Стурга Зијадин Села пристигнал во Октиси и ги повикал насобраните луѓе од двете страни да се разотидат и од утре да... Повеќе информации » « помалку

с. Октиси, Струга

26-30 of 38 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
508 0.22 54.72%