Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Dec 27, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1-5 of 43 Статистика

Разбојништво над мигрант од Иран 0 Неверифицирани

13:39 Oct 15, 2018

На 15.10.2018 година во СВР Куманово Р.Р.(32) од Иран пријавил дека три непознати лица му извршиле разбојништво и физички го нападнале. Се преземаат... Повеќе информации » « помалку

Куманово, Македонија

Ограбени мигранти кај Криволак-Неготино 0 Неверифицирани

08:00 Sep 19, 2018

Секторот за внатрешни работи Велес поднесе кривична пријава против Р.М.(26), Е.М.(22) и Б.Р.(23) од село Криволак-Неготино поради постоење основи... Повеќе информации » « помалку

Криволак, Неготино, Македонија

Нападнати и ограбени мигранти на граничен премин Табановце 0 Неверифицирани

12:44 Aug 15, 2018

На 24.07.2018 година во 11,30 часот на железничката пруга Табановце-Прешево, од страна на полициски службеници биле откриени осум лица-мигранти... Повеќе информации » « помалку

Tabanovce, Macedonia

Ограбени мигранти на патот Неготино-Градско 0 Неверифицирани

12:09 Aug 15, 2018

На 02.07.2018 година во 09,40, часот полициски службеници од Полициската станица за Граничен надзор „Михајлово“ на автопат Неготино-Градско... Повеќе информации » « помалку

Negotino, Macedonia

Разбојништво врз мигранти 0 Неверифицирани

13:35 Aug 09, 2018

На 02.07.2018 година во 09,40, часот полициски службеници од Полициската станица за Граничен надзор „Михајлово“ на автопат Неготино-Градско... Повеќе информации » « помалку

Неготино

1-5 of 43 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
481 0.23 45.53%