Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Dec 28, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
16-20 of 40 Статистика

Мароканци нападнати кај Куманово 0 Верифицирано

23:00 Jan 09, 2016

Moroccans attacked near Kumanovo - For English see below / Marokenë janë sulmuar në afërsi të Kumanovës - Për... Повеќе информации » « помалку

Куманово

Со безбол палка и електро шокови мачеле Мароканци за 300 евра 0 Верифицирано

13:15 Jan 07, 2016

Moroccans tortured with a baseball bat and electro shocks - For English see below / Marokenë të torturuar me shkop bejsbolli dhe goditje... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Уште една нападната група мигранти од Мароко 0 Верифицирано

20:00 Jan 06, 2016

A group of Moroccan migrants attacked- For English see below / Është sulmuar një grup migrantësh nga Maroku - Për shqip,... Повеќе информации » « помалку

Демир Капија

Мароканци ограбени кај Демир Капија 0 Верифицирано

13:30 Jan 06, 2016

Moroccans robbed near Demir Kapija - For English see below / Marokenë janë grabitur te Demir Kapia - Për shqip, shih më... Повеќе информации » « помалку

Демир Капија

Во валандовско ограбен мигрант од Мароко 0 Верифицирано

15:00 Dec 25, 2015

Migrant from Morocco robbed near village of Grciste, Valandovo - For English see below / Migrant nga Maroku i grabitur në afërsi të... Повеќе информации » « помалку

Валандово

16-20 of 40 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
508 0.21 54.72%