Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Dec 27, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
26-30 of 43 Статистика

Мигранти нападнати во близина на Гевгелија 0 Верифицирано

08:00 Dec 03, 2015

Migrants attacked near Gevgelija - For English see below / Emigrantë të sulmuar në afërsi të Gjevgjelisë - Për... Повеќе информации » « помалку

Гевгелија

Ограбени двајца Мароканци кај Катланово 0 Верифицирано

19:40 Nov 22, 2015

Two Moroccans robbed near Katlanovo - For English see below / Dy marokenë janë plaçkitur në afërsi të Katllanovës... Повеќе информации » « помалку

с. Катланово

Двајца мигранти ограбени кај Табановце 0 Верифицирано

22:00 Nov 01, 2015

Two migrants robbed at Tabanovce - For English see below / Dy emigrantë janë plaçkitur në Tabanoc - Për shqip, shih... Повеќе информации » « помалку

с. Табановце

Мигрант од Авганистан е претепан и ограбен близу Куманово 0 Верифицирано

18:00 Aug 25, 2015

Migrant from Afghanistan beaten and robbed near Kumanovo - For English see below / Një emigrant nga Afganistani është rrahur... Повеќе информации » « помалку

Куманово

26-30 of 43 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
481 0.23 45.53%