Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Dec 28, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
31-35 of 40 Статистика

Ограбен сириски мигрант 0 Верифицирано

15:00 Jul 04, 2015

Syrian migrant robbed - For English see below / Një nënshtetas sirian i grabitur - Për shqip, shih më poshtë Надворешната... Повеќе информации » « помалку

Гевгелија

Насилници од Куманово претепале мигрант а потоа го ограбиле 0 Верифицирано

18:00 Jun 29, 2015

Assailants assaulted and robbed a migrant in Kumanovo - For English see below / Sulmuesit kanë sulmuar dhe grabitur një emigrant në... Повеќе информации » « помалку

Куманово

Бандa држи киднапирани мигранти во Ваксинце 0 Верифицирано

13:25 Jun 06, 2015

Migrants kidnapped and held in Vaksince - For English see below / Emigrantë të rrëmbyer dhe të mbajtur në Vaksincë... Повеќе информации » « помалку

с. Ваксинце

Сириски мигранти нападнати и ограбени кај Гевгелија 0 Верифицирано

01:30 May 28, 2015

Syrian migrants assaulted and robbed near Gevgelija - For English see below / Emigrantë sirianë të sulmuar dhe plaçkitur... Повеќе информации » « помалку

с. Смоквица

Двајца Сиријци нападнати и ограбени во Куманово 0 Верифицирано

19:00 May 15, 2015

Two Syrian nationals robbed in the City Park in Kumanovo - For English see below / Dy shtetas sirianë janë plaçkitur në... Повеќе информации » « помалку

Куманово

31-35 of 40 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
508 0.21 54.72%