Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Dec 28, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
36-40 of 40 Статистика

Мигрант крвнички нападнат со нож 0 Верифицирано

02:00 May 15, 2015

Migrants assaulted with a knife - For English see below / Emigrantë të sulmuar me thikë - Për shqip, shih më poshtë... Повеќе информации » « помалку

с. Лојане

Oграбени и нападнати мигранти, еден ранет 0 Верифицирано

01:00 Apr 16, 2015

Migrants attacked and robbed, one of them injured - For English see below / Emigrantët janë sulmuar dhe plaçkitur, një... Повеќе информации » « помалку

с. Студеничани

Нападнат и ограбен Сириец 0 Верифицирано

19:00 Mar 17, 2015

Syrian national was attacked and robbed - For English see below / Shtetasi sirian është sulmuar dhe plaçkitur - Për shqip,... Повеќе информации » « помалку

Неготино

Нападнати Сиријци на патот Градско-Велес 0 Верифицирано

16:30 Jan 21, 2015

Four Syrian nationals assaulted and robbed near Gradsko - For English see below / Katër shtetas sirianë janë sulmuar dhe plaçkitur... Повеќе информации » « помалку

Велес

Ограбени мигранти кај Неготино 0 Верифицирано

13:52 Jan 03, 2015

Migrants were robbed near Negotino - For English see below / Emigrantë të plaçkitur në afërsi të Negotinës... Повеќе информации » « помалку

с. Прждево

36-40 of 40 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
508 0.21 54.72%