Showing Reports From Feb 27, 2013 to Sep 30, 2018 Change Date Range

Or choose your own date range:

From: To: Go
16-20 of 464 Reports

Државјанин на Турција нападнат на Битпазар 0 Unverified

00:15 Aug 26, 2018

На 26.08.2018 година во 01.20 часот во Полициската станица Бит Пазар, Б.А.М.(23) од Германија пријавил дека истиот ден околу 00.15 часот на... More Information » « Less Information

Битпазар, Скопје, Македонија

18 годишно момче нападнато на Рекорд во 5-ка ЈСП 0 Unverified

12:35 Aug 16, 2018

На 16.08.2018 година во 12.40 часот во Полициската станица Центар, Д.С.(18) од Скопје пријавил дека во истиот ден во 00.35 часот на автобуска... More Information » « Less Information

Центар, Скопје, Македонија

Недолични графити во Радишани 0 Unverified

12:48 Aug 15, 2018

На 29.07.2018 година во 18,00 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје Ш.Ш. (50) пријавил дека на 28.07.2018 година на улицата “Радишанска“... More Information » « Less Information

Radishani, Macedonia

Нападнати и ограбени мигранти на граничен премин Табановце 0 Unverified

12:44 Aug 15, 2018

На 24.07.2018 година во 11,30 часот на железничката пруга Табановце-Прешево, од страна на полициски службеници биле откриени осум лица-мигранти... More Information » « Less Information

Tabanovce, Macedonia

Прободен 17-годишник во автобус, бил член на Комитите 0 Unverified

12:31 Aug 15, 2018

На 21.07.2018 година околу 23,15 часот во градски автобус со број 22, кој сообраќал на релација Центар – Волково, во близина на Поликлиниката... More Information » « Less Information

Gjorce Petrov, Skopje, Macedonia

16-20 of 464 Reports

Filter Reports By

Clear Category

Clear Location

Clear Type

Clear Media

Filter reports that contain…

Clear Verification

Clear Custom Fields

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Total Reports Avg Reports Per Day % Verified
464 0.23 47.2%