Showing Reports From Feb 27, 2013 to Dec 18, 2017 Change Date Range

Or choose your own date range:

From: To: Go
21-25 of 385 Reports

Демолиран штабот на ДУИ во Скопје 0 Verified

15:00 Oct 03, 2017

Непознат сторител искршил две прозорски стакла и стаклена врата на штабот на политичката партија ДУИ, на улица “Тале Христов“ Скопје-Север,... More Information » « Less Information

Нас. Скопје-Север

Оштетен штаб на ВМРО-ДПМНЕ во Битола 0 Verified

20:30 Oct 02, 2017

Во Битола, на ул.„Црвени Стени“ било скршено стакло на влезната врата од месна канцеларија на политичката партија „ВМРО-ДПМНЕ“.... More Information » « Less Information

Битола

Во тепачка повреден градоначалникот на Шуто Оризари, Елвис Бајрам 0 Unverified

19:00 Oct 02, 2017

Актуелниот градоначалник на Шуто Оризари, Елвис Бајрам, е повреден во тепачка меѓу две групи во општината на чие чело е тој. Бајрам по тепачката... More Information » « Less Information

н. Ш. Оризари, Скопје

Искршен штаб на СДСМ во с.Инџиково 0 Verified

01:00 Oct 02, 2017

Во с.Инџиково, скопско, непознат сторител го скршил стаклото од влезната врата и стаклото од излогот од штабот на ПП „СДСМ“. Се... More Information » « Less Information

с.Инџиково

Две момчиња нападнати на автобуска станица 0 Unverified

17:30 Oct 01, 2017

Во Скопје на бул.„Крсте Мисирков" на автобуска постојка, од страна на неколку непознати лица физички биле нападнати М.С.(20) и Б.С.(19)... More Information » « Less Information

н. Чаир, Скопје

21-25 of 385 Reports

Filter Reports By

Clear Category

Clear Location

Clear Type

Clear Media

Filter reports that contain…

Clear Verification

Clear Custom Fields

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Total Reports Avg Reports Per Day % Verified
385 0.21 56.62%