Showing Reports From Feb 27, 2013 to Sep 30, 2018 Change Date Range

Or choose your own date range:

From: To: Go
26-30 of 464 Reports

Насилство во Градски парк Скопје 0 Unverified

03:20 Aug 11, 2018

На 11.08.2018 година во 04.25 часот во Полициската станица Карпош, А.Ф.Ш. (25) од Скопје пријавил дека истиот ден во 03.20 часот пред дискотека... More Information » « Less Information

Градски Парк, Карпош, Скопје, Македонија

Насилство на Битпазар 0 Unverified

22:00 Aug 10, 2018

На 10.08.2018 година во 23.10 часот во Полициската станица Бит Пазар, С.Н. (27) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 22.00 часот на бул.... More Information » « Less Information

Битпазар, Скопје, Македонија

Навивачите на Шкендија со навреди кон Македонците ја прославуваа шампионската титула! 0 Unverified

13:15 Aug 10, 2018

Навивачите на Шкендија до доцна во ноќта ја славеа шампионската титула во својот град, но наместо со песни за својот тим тие прославуваа и со... More Information » « Less Information

Skopje

Шеснаестгодишник го прободел со нож во стомакот својот врсник 0 Unverified

13:00 Aug 10, 2018

Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава против 16 годишен малолетник од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено... More Information » « Less Information

Skopje

Нападнати професори во Гостивар 0 Unverified

12:01 Aug 10, 2018

Пријавен е случај за напад врз двајца професори во Гостивар. Едниот од професорите бил тешко повреден и е задржан на неврохирургија со потрес... More Information » « Less Information

Gostivar

26-30 of 464 Reports

Filter Reports By

Clear Category

Clear Location

Clear Type

Clear Media

Filter reports that contain…

Clear Verification

Clear Custom Fields

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Total Reports Avg Reports Per Day % Verified
464 0.23 47.2%