Showing Reports From Feb 27, 2013 to Apr 10, 2018 Change Date Range

Or choose your own date range:

From: To: Go
381-385 of 398 Reports

Малолетно девојче нападнато во Тетово 0 Unverified

13:59 Mar 09, 2013

Двете девојчиња биле пресретнати од група од 5 непознати лица на возраст од околу 18 години од алабанска националност и без повод и причина... More Information » « Less Information

Тетово

Каменуван автобус на ул. „Првомајска“ во населбата Пинтија. 0 Verified

21:00 Mar 05, 2013

Автосбус на ЈСП бил каменуван на ул. „Првомајска“ во населбата Пинтија. Освен материјална штета, повредени нема. More Information » « Less Information

Скопје- ул. „Првомајска“ во населбата Пинтија.

Каменуван автобус на Бит Пазар 0 Unverified

21:00 Mar 05, 2013

Каменуван автобус на ЈСП во близина на Поликлиника „Бит Пазар“. Нема повредени, но е причинета матријална шетата на автобусот. More Information » « Less Information

Скопје- во близина на Поликлиника „Бит Пазар“

Нападнат 21 годишен млад маж 0 Unverified

21:00 Mar 05, 2013

Десет до петнаесет лица во близина на надвозникот кај Бит Пазар, сопреле автобус на ЈСП, по што влегле внатре и физички го нападнале В.Г.(21)... More Information » « Less Information

Скопје- во близина на надвозникот кај Бит Пазар

Нападнато 17 годишно момче 0 Unverified

19:30 Mar 05, 2013

На ул. „Цветан Димов“ во Скопје на автобуската постојка кај „Јаја Паша“ синоќа околу 19,30 часот, А.Р.(17) откако се... More Information » « Less Information

Скопје- кај „Јаја Паша“

381-385 of 398 Reports

Filter Reports By

Clear Category

Clear Location

Clear Type

Clear Media

Filter reports that contain…

Clear Verification

Clear Custom Fields

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Total Reports Avg Reports Per Day % Verified
398 0.21 55.03%