Showing Reports From Feb 27, 2013 to Jun 22, 2018 Change Date Range

Or choose your own date range:

From: To: Go
1-5 of 401 Reports

Протест пред домот на Хари Локвенец 0 Unverified

13:56 Jun 22, 2018

Во емисијата “само вистина“ пратеникот Локвенец изјави дека граѓани протестирале пред неговиот дом и му ги вознемириле децата. More Information » « Less Information

Prilep, Macedonia (FYROM)

Средношколец повреден во тепачка 0 Unverified

12:45 Apr 10, 2018

Средношколец бил повреден во тепачка со соученик, пред Средното училиште „Боро Петрушевски“ во Скопје, информираше МВР. Според... More Information » « Less Information

Г. Баба, Скопје

Напад врз полициски службеник пред објектот на МНР 0 Unverified

01:30 Mar 28, 2018

На 28 март 2018 година 01 часот и 30 минути пред Министерство за надворешни работи во Скопје, од страна на непознато лице физички бил нападнат... More Information » « Less Information

Скопје

Физички нападнат Стевче Јакимовски 0 Unverified

00:00 Mar 20, 2018

На 20 март 2018 година, околу пладне во Капиштец бил физички нападнат Претседателот на ГРОМ и поранешен градоначалник на општина Карпош, Стевчо... More Information » « Less Information

Скопје

Протест пред домот на пратеничката Смилеска 0 Unverified

18:51 Mar 17, 2018

Во Прилеп, пред домот на пратеничката Кети Смилеска протестираа група граѓани кои се против донесувањето на Законот за употреба на јазиците. More Information » « Less Information

Prilep, Macedonia (FYROM)

1-5 of 401 Reports

Filter Reports By

Clear Category

Clear Location

Clear Type

Clear Media

Filter reports that contain…

Clear Verification

Clear Custom Fields

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Total Reports Avg Reports Per Day % Verified
401 0.2 54.61%