Showing Reports From Feb 27, 2013 to Sep 30, 2018 Change Date Range

Or choose your own date range:

From: To: Go
391-395 of 464 Reports

Вандализам во црквата „Св.Димитрија“ во Октиси 0 Verified

13:05 Sep 27, 2013

Непознат сторител откако насилно влегол во црквата „Св.Димитрија“ во струшкото село Октиси го запалил платното со кое биле покриени... More Information » « Less Information

с. Октиси, Струга

Насилници претепале малолетник 0 Unverified

13:13 Sep 22, 2013

Петнаесетгодишно момче викендов било нападнато и претепано од тројца непознати напаѓачи, соопшти кумановската полиција. Инцидентот се случил... More Information » « Less Information

Куманово

Тројца маскирани во Мичурин истепале малолетник со шипка 0 Unverified

13:00 Sep 22, 2013

На улуицата Венјамин Мачуковски, во скопската населба Мичурин, вчера во 13.10 часот, група маскирани лица од засега непознати причини физички... More Information » « Less Information

н. Аеродром, Скопје

Нова провокација во Тафталиџе со нов натпис – Смрт за каури 0 Unverified

17:31 Sep 21, 2013

Нова провокација на етничка основа во скопско Тафталиџе. Смрт за каури повторно осамна но сега на електричен столб на улицата Копенхагенска.... More Information » « Less Information

н. Тафталиџе, Скопје

Маскирани насилници нападнале млади скопјани 0 Unverified

01:06 Sep 21, 2013

Според информациите од Министерството за внатрешни работи, околу еден часот по полноќ во саботата, 20-годишните Е.И. и А.Х. без повод и причина... More Information » « Less Information

Скопје

391-395 of 464 Reports

Filter Reports By

Clear Category

Clear Location

Clear Type

Clear Media

Filter reports that contain…

Clear Verification

Clear Custom Fields

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Total Reports Avg Reports Per Day % Verified
464 0.22 47.2%