Showing Reports From Feb 27, 2013 to Dec 28, 2018 Change Date Range

Or choose your own date range:

From: To: Go
501-505 of 508 Reports

Нападнато 14 годишно момче 0 Unverified

22:00 Mar 02, 2013

14 годишниот Марио А бил нападнат од 2 непознати лица кај старата општина во Бутел при што се здобил со телесни повреди. More Information » « Less Information

Скопје- во близина на старата зграда на Општина Бутел

Нападнати три млади момчиња 0 Verified

19:00 Mar 02, 2013

Околу 19 часот на автобуската постојка кај 26 јули во Бит Пазар Бојан Џ. и уште двајца негови другари биле нападнати од непознати лица од албанска... More Information » « Less Information

Скопје- Бит Пазар

Нападнат ЛГБТИ Центарот за поддршка 0 Verified

13:49 Mar 02, 2013

На 2 март 2013 година, за време на протестите организирани во период пред локалните избори се случија неколку кривични дела. Толпата протестанти,... More Information » « Less Information

Скопје

16 годишно момче нападнато во градски автобус број 65 0 Verified

13:30 Mar 02, 2013

Околу 13:30 часот 16 годишниот Кристијан С додека се возел со автобус број 65, четири засега непознати лица од како што информира МВР, албанска... More Information » « Less Information

бул.Крсте Мисирков кај Про Кредит Банка

Албанци газеле и кинеле македонски знамиња пред Влада 0 Verified

13:12 Mar 02, 2013

Групата Албанци која излезе на мирен протест по вчерашните инциденти направени од страна на Македонците, го кинеше и газеше македонското знаме... More Information » « Less Information

Влада на РМ

501-505 of 508 Reports

Filter Reports By

Clear Category

Clear Location

Clear Type

Clear Media

Filter reports that contain…

Clear Verification

Clear Custom Fields

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Total Reports Avg Reports Per Day % Verified
508 0.2 54.72%