Showing Reports From Feb 27, 2013 to Dec 28, 2018 Change Date Range

Or choose your own date range:

From: To: Go
6-10 of 508 Reports

На автобуска на Битпазар физички напад врз малолетник 0 Unverified

16:04 Dec 12, 2018

На 12.12.2018 година во 19,50 часот во Полициската станица Бит Пазар Б.Ш.(42) од Скопје, пријавила дека на 12.12.2018 година околу 17,00 часот... More Information » « Less Information

Битпазар, Скопје, Македонија

Нападнат и ограбено лице со попреченост во Битола 0 Verified

15:59 Nov 30, 2018

На 30.11.2018 година во Битола додека работел бил нападнат П.А., човек со церебална парализа. Во грабежот му биле украдени два мобилни телефони... More Information » « Less Information

Битола, Македонија

нападнат малолетник во Ќерамидница 0 Unverified

14:08 Nov 28, 2018

На 28.11.2018 година во 15,30 часот И.У.(32) пријавил дека истиот ден околу 13,00 часот на улицата “520“ во населбата Ќерамидница... More Information » « Less Information

Ќерамидница, Скопје, Република Македонија

Нападнат малолетник во средното училиште Цветан Димов во Чаир 0 Unverified

14:06 Nov 27, 2018

На 27.11.2018 година во 13,30 часот Ш.Ш.(43) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 12,00 часот на улица “Џон Кенеди“во двор... More Information » « Less Information

Чаир, Скопје, Македонија

Нападнати млади лица од Кавадарци во автобус на ЈСП бр 55 0 Unverified

14:01 Nov 14, 2018

На 14.11.2018 година во 20.00 часот во СВР Скопје, М.Ј.(19) и Ј.С.(19), двајцата од Кавадарци, пријавиле дека во автобус бр.55 на ЈСП Скопје... More Information » « Less Information

Скопје, Македонија

6-10 of 508 Reports

Filter Reports By

Clear Category

Clear Location

Clear Type

Clear Media

Filter reports that contain…

Clear Verification

Clear Custom Fields

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Total Reports Avg Reports Per Day % Verified
508 0.2 54.72%