Showing Reports From Feb 27, 2013 to Dec 28, 2018 Change Date Range

Or choose your own date range:

From: To: Go
11-15 of 508 Reports

17 годипно момче нападнато во угостителски објект 0 Unverified

21:59 Nov 13, 2018

На 13.11.2018 година во 23.50 часот во СВР Скопје, Р.Р.(47) од СКопје пријавил дека истиот ден околу 19.30 часот во близина на угостителски... More Information » « Less Information

Скопје, Македонија

Момче од Сарај нападнато на улица Аминта Трети 0 Unverified

22:00 Nov 11, 2018

На 11.11.2018 година во 22,00 часот во Полициската станица Центар, Б.А.(21) од село Сарај-скопско, пријавил дека истиот ден околу 20,00 часот... More Information » « Less Information

Скопје, Македонија

Нападнати малолетици во Топанско Поле 0 Unverified

14:00 Nov 05, 2018

На 05.11.2018 година во СВР Скопје било пријавено дека околу 20.00 часот пред угостителски објект на улица „Благоја Паровиќ“ –... More Information » « Less Information

Топанско поле, Скопје, Македонија

Избоден малоелтник на ул. Џон Кенеди во Чаир 0 Unverified

13:58 Nov 05, 2018

На 05.11.2018 година во 13.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“ со убодни рани... More Information » « Less Information

Чаир, Скопје, Македонија

11-15 of 508 Reports

Filter Reports By

Clear Category

Clear Location

Clear Type

Clear Media

Filter reports that contain…

Clear Verification

Clear Custom Fields

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Total Reports Avg Reports Per Day % Verified
508 0.2 54.72%